Simple Image Gallery Extended
Super User tarafından yazıldı. Kategori: Ana Sayfa Haber
05 Haziran 2015 tarihinde yayınlandı. Gösterim: 1016
Yazdır

4.Düzenlenen ‘Benim de Bir İş Fikrim Var Proje Yarışması’na bu yıl kız öğrenciler projeleri ile damga vurdu.

Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen, “Benim de Bir İş Fikrim Var” proje yarışmasının kazananları, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) tarafından düzenlenen yarışmanın birincisi, “Anneler Büyütsün Çocuklar Yürüsün” projesiyle Ankara Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gamze Tekemen ve Fatmanur Şenel olurken, ikinci “Buzlu Yollara Son” projesiyle Şırnak Düzova Orta Okulu öğrencisi Sezer Tanrıverdi, üçüncü “Çatkapı Asansör” projesiyle Nevşehir Damat İbrahim Paşa Orta Okulu öğrencisi Efza Nur TÜRKDÖNMEZ, dördüncü ise “Karbongüvenlik” projesiyle Nevşehir Damat İbrahim Paşa Orta Okulu öğrencileri Beyzanur Özburun ve Şule Tombalak oldu.
Ödül Töreni’nde konuşan ZERÇEV Başkanı Cevat Kır, “Ülkemizin proje ve buluş yetersizliği sorununa çözüm ve alternatif üretmek, girişimci ve üretme arzusu içinde olan idealist nesiller yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz yarışmada ortaya konulan projeler, gelecek dönemlerde ülkemizin kalkınmasına olanak yaratması açısından oldukça önemli. Genç nesillerimizin bu denli başarılı ve üretken olması bizleri gelecek adına umutlandırıyor. Yalnızca projeleri ödüllendirmek değil, söz konusu projelerin hayata geçirilmesi için fırsat tanınması, kendi markaları ile küresel arenada faaliyet gösteren aktif ülke konumuna geçmemizi sağlayacaktır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin ekonomik büyümeyle doğru orantılı olduğu gerçeğinden yola çıkıldığında, inovatif düşüncenin desteklenmesi gerekliliği ortadadır. Bizler de ZERÇEV olarak gücümüzün yettiği oranda gençlerimizi desteklemeye ve bu gizil gücü ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

 
Super User tarafından yazıldı. Kategori: Ana Sayfa Haber
01 Temmuz 2013 tarihinde yayınlandı. Gösterim: 3543
Yazdır

Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği’nin (ZERÇEV) düzenlediği ’Benim de bir iş fikrim var’ konulu proje yarışmasına Zonguldak, Karabük ve Bartın’daki 20 okuldan 144 proje gönderildi. Değerlendirme sonunda ilk 3’e giren projeler ödüllendirildi.

GMİS Şemsi Denizer Konferans salonunda,07.06.2013 tarihinde düzenlenen ödül törenine, Bakka Genel Sekreteri Faruk Tezel, MÜSİAD Ereğli Şube Başkanı İbrahim Yazıcı, KOSGEB Müdürü Yaşar Yıldırım, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekirn Çolak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Satılmış Tunçkaya, Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ödül töreninde bir konuşma yapan ZERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır, 3 yıldır düzenledikleri proje yarışmasına bu yıl Zonguldak, Karabük ve Bartın’daki 20 okuldan 144 projenin katıldığını söyledi.
Kır, 7 kişilik komisyonun özgünlüğü ve uygulanabilirliği yönünden değerlendirdiği projeler arasından 3’ünün girdiğini kaydetti.
Yenilikçi fikirlerin teşvik edilmesini amaçladıklarını belirten Kır, "Bizim asıl amacımız, öğrencilerimizin hayallerini en iyi şekilde projeye dönüştürmesi ve hayallerinin peşinden koşmasına destek vermek. Yarınımızı emanet edeceğimiz gençlerin hayallerini ve yaptığı projeleri uygulanabilir bir noktaya taşımalarını sağladığımız için ayrıca mutluyuz" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından üzerindeki kabartma yazılarla görme engellilerin çöplerini atabilecekleri geri dönüşüm istasyonu projesi ile 1’inci olan Köksal Toptan Ortaokulu öğrencileri Semaner Gürel ve Merve Arslan, baca gazlarının enerjiye dönüştürülmesini sağlayan projeyle 2’nci olan aynı okuldan Seda Kara ve Hayrullah Gegekli, kitap ve kalemlerin konulabileceği özel bölmelerin yer aldığı ’ders çalışma örtüsü’ projesiyle 3’üncü olan Bartın Akçamescit Ortaokulu’ndan Necla Savuran’a birer Cumhuriyet altını hediye edildi.


  • tren-3.0 400 x 600
  • tren-3.1 600 x 400
  • tren-3.2 400 x 600
  • tren-3.3 600 x 400
  • tren-3.4 600 x 400
  • tren-3.5 600 x 400

Benim de bir iş fikrim var!

 
Super User tarafından yazıldı. Kategori: Ana Sayfa Haber
11 Aralık 2012 tarihinde yayınlandı. Gösterim: 3412
Yazdır

 
Super User tarafından yazıldı. Kategori: Ana Sayfa Haber
18 Şubat 2013 tarihinde yayınlandı. Gösterim: 4433
Yazdır

ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Zonguldak-Bartın ve Karabük illerini kapsayan ‘’Benimde bir iş fikrim var’’ projesi yarışması 28.05.2012 tarihinde jüri tarafından değerlendirilmiş ve 08.06.2012 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’ın katılımıyla Zonguldak Atatürk Kültür Merkezinde ödül töreni gerçekleştirilmiştir.

 
Super User tarafından yazıldı. Kategori: Ana Sayfa Haber
02 Aralık 2012 tarihinde yayınlandı. Gösterim: 6413
Yazdır

Basında Biz

 

Proje Gönder

İstatislik

Bugün22
Dün30
Bu hafta141
Bu ay786
Toplam28543

Şu anda bir misafir ve üye yok çevrimiçi


| + - | RTL - LTR